گزارش صعود به قله سبلان(4811 متر)

چهارشنبه  7/5/88 الی  سه شنبه 13/5/88

همنوردان:هیئت کوهنوردی مس سرچشمه

ظاهرا" پس از سالها پیگیری دوست عزیزم آقای مهندس مولائی برنامه سبلان که برای وی رویای بیش نبود  از حرف به عمل نزدیک می شد و تا لحظه حرکت اطمینانی به اجرایش نداشتم..... بگذریم.

پس از کلی برنامه ریزی و مشکلات اداری و خانوادگی بالاخره تصمیم گرفتم قید همه را زده و برای دومین مرحله  بار سفر به دامنه های سرسبز و زیبای سبلان را بسته ودر جوار دوستان به سفری دور و دراز با یک دستگاه مینی بوس هیوندا راهی شویم.

روز چهارشنبه با توجه به مشکلات فراوانی که داشتم تا ساعت 14:00 درگیر بودم و متاسفانه سرویس شیفت سرچشمه را از دست دادم و مجبور شدم با تاکسی های کرمان – رفسنجان خودرا به دوراهی سرچشمه رسانده و حدود نیم ساعتی قبل از موعد مقرر در انجا حضور داشته باشم٬ هرچند دوستان با تاخیر یک و نیم ساعتی خود تعجیل ما را جبران کردند!.

با آمدن دوستان حدود ساعت 18:30از رفسنجان خارج شدیم و حدود ساعت 22:00 به یزد رسیدیم وحدود ساعت 22:20 در آستانه مقدس امامزاده سید جعفر جهت صرف شام  گوشه ای خالی در میان مسافران انتخاب نمودیم و پس از صرف چای و شام و خواندن نماز حدود ساعت 23:50 شهر تاریخی یزد را ترک کردیم. ادامه دارد....

شاه بیل

دامنه سبلان (محدوده تله کابین)

دامنه سبلان

جانپناه از محدوده گوسفند سرای بالای تله کابین

دامنه سبلان

دامنه

قله از جانپناه

جانپناه ازمسیر قله

جانپناه

سنگ زرتشت

قله (دریاچه)

گروه نقده (سید محمود پاینده)

/ 1 نظر / 77 بازدید
خنکای شب

سلام سفر به خیر یه سوال، تو اینترنت که گشتم همه گروه ها مردانه اند. در کرمان گروه های کوهنوردی و طبیعت گردی ترکیبی یا برای خانم ها هم وجود داره؟ مرسی