كوير را در پاييز فراموش نكنيم

محمدعلي اينانلو ، طبيعت‌گرد ايراني و پدر اكوتوريسم ايران، سفر به كوير كاشان و درياچه مسيله را در اين فصل سال به طبيعت‌گردان توصيه مي‌كند.

2rdw49e.jpg

 خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گردشگري ـ اين روزها با سرد شدن هوا مسافرت به مناطق گرم ايران و ديدن جاذبه‌هاي طبيعي اين مناطق حال و هواي ديگري دارد.

محمدعلي اينانلو ، طبيعت‌گرد ايراني و پدر اكوتوريسم ايران، سفر به كوير كاشان و درياچه مسيله را در اين فصل سال به طبيعت‌گردان توصيه مي‌كند.

وي در گفت‌وگو با خبرگزاري ميراث فرهنگي مي‌گويد: «همه جاي ايران در پاييز ديدني و شگفت‌انگيز است، اما كويرگردي در روزهاي سرد پاييزي بهترين فرصت براي شناخت اين مناطق و لذت بردن از طبيعت است.»

يكي از جاذبه هاي طبيعي گردشگري ايران كويرهاي گسترده و زيباي آن است.

امروزه كوير‌گردي از جمله زمينه‌هاي بسيار پر جاذبه براي طبيعت‌گردان جهان به شمار مي‌آيد و سرزمين ايران كه پهنه وسيعي از آن را كويرهاي«لوت» و «نمك» در برگرفته‌اند، موقعيتي كم نظير را از اين نظر دارند.

ديدار از كويرهاي ايران براي گردشگران هم از بعد آشنايي با طبيعت پر رمز و راز و تماشاي شب‌هاي پر ستاره آن، هم از زاويه برخورد با زندگي مردمان صبوري كه شرايط سخت و طاقت فرساي طبيعت كوير را به بهترين اشكال ممكن در عرصه‌هاي زندگي تعديل كرده‌اند، فرصتي مغتنم محسوب مي‌شود و اين ديدار، جلوه‌هايي به ياد ماندني از طبيعت و فرهنگ مردم سختكوش و خلاق كوير را همراه دارد.

درياچه نمك (درياچه مسيله) واقع در دل كوير پهناور نمك، به مثابه نگيني است كه تماشاي آن براي هر طبيعت‌گردي دلپذير و خاطره‌انگيز خواهد بود.

غناي گردشگري درياچه نمك به ويژه از آن رو كه دو نمونه از زيباترين شهرهاي تاريخي حاشيه كوير، يعني كاشان و آران و بيد گل نيز در نزديكي و مسير دسترسي به همين درياچه قرار دارند، كامل مي‌شود.

درياچه نمك در موقعيت ممتازي واقع شده كه هر گردشگري با سفر به اين منطقه مي‌تواند يك تور پر بار و تمام عيار كوير گردي را برگزار كند.

/ 3 نظر / 38 بازدید
حسين شهلايی

با سلام و تشکر از عکسهايی که ارسال نموديد . لطفا در صورت وجود عکسهای ديگر برايم ايميل بزنيد . به همه دوستان در سرچشمه سلام برسانيد . متشکرم .

حسین سام زاده

آقای سرچشمه پور سلام.بروبچه های امداد کوهستان از جمله آقای توکلی سلام می رسونن.سری به ما بزن خوشحال می شیم. یک دوره باز اموزی آخر مرداد است.درخدمتیم

حسین سام زاده

سلام .شاد باشی.به امید دیدار