اهميت كوهنوردي خلاقانه و اكوتوريسم در «محيط كوهستان»

ششمين شماره مجله محيط كوهستان به بررسي نقش تخريبي دام در محيط كوهستان و همچنين اهميت كوهنوردي خلاقانه و اكوتوريسم پرداخته است.

خبرگزاري ميراث‌فرهنگي ـ گردشگري ـ ششمين شماره مجله محيط كوهستان به بررسي نقش تخريبي دام در محيط كوهستان و همچنين اهميت كوهنوردي خلاقانه و اكوتوريسم پرداخته است.
 
اين مجله را انجمن حفظ محيط‌كوهستان هر فصل منتشر مي‌كند و عبداله اشتري سردبير و مدير اجرايي آن است. او در بخش سخن سردبير به توضيح درباره روز جهاني كوهستان پرداخته و آورده است:«تعيين يك روز از سال به عنوان روز جهاني كوهستان در راستاي تلاش‌هايي است كه از سال 1992 به منظور دستيابي به توسعه پايدار كوهستان آغاز شد و هدف از آن تاكيد مجددي است بر اهميت جهاني كوه‌ها.»
 
ارزيابي عملكرد و نقش سازمان هاي غيردولتي زيست محيطي در گفت‌و گو با دكتر مه لقا ملاح، سياست و قاون در كوهستان، مشاركت مردمي در حفاظت از تنوع زيستي، پيامدهاي تغيير آب‌و‌هواي زمين بر محيط كوهستان، تنوع زيستي كوه‌ها، بررسي عوامل موثر بر عدم مشاركت مردم در طرح‌هاي منابع طبيعي كوهستاني و نگاهي به فعاليت‌هاي جمعيت همياران نيشابور از ديگر بخش‌هاي اين مجله است.
 
اين نشريه به منظور طرح موضوع و گسترش ارتباط بين صاحب نظران و توزيع دانش و اطلاعات در ارتباط با زيست‌بوم‌هاي كوهستاني در كشور منتشر مي‌شود.
/ 0 نظر / 21 بازدید