دوم شهريور؛ اجراي موسيقي حماسي بر فراز قله دماوند

گروه موسيقي چكاد البرز، دوم شهريورماه، كنسرت موسيقي بر فراز قله دماوند اجرا خواهند كرد

20z7g4k.jpg

خبرگزاري ميراث‌فرهنگي ـ گردشگري ورزشي ـ گروه موسيقي چكاد البرز، دوم شهريورماه، كنسرت موسيقي بر فراز قله دماوند اجرا خواهند كرد. اين گروه قرار است پيش از اجراي اين برنامه، روز چهارشنبه در بارگاه سوم دماوند موسيقي خود را اجرا كند.
 
حسن نجاريان، مسئول فني و تصويربردار اين برنامه به خبرگزاري ميراث‌فرهنگي گفت:«زمان صعود به قله دماوند از سه‌شنبه آينده تا جمعه طول مي‌كشد و بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، گروه روز چهارشنبه در بارگاه سوم و روز پنج‌شنبه و يا جمعه بر فراز قله برنامه خود را اجرا خواهد كرد.»
 
به گفته اين كوهنورد، اعضاي گروه موسيقي اين برنامه، چند روز زودتر به محل اعزام مي شوند تا علاوه بر تمرين موسيقي از نظر هماهنگي نيز آماده شوند.
 
اعضاي اين گروه شامل حنيف شهميرزادي، سرپرست و نوازنده عود و سه‌تار، خواننده محمدرضا كيامقدم، ني مهدي والي‌زاده، دف غلامرضا رمضانپور و كيخسور يزداني هماهنگ‌كننده هستند.
 
نجاريان تصريح كرد:«كار تصويربرداري با دو دوربين انجام مي‌شود و قصدمان اين است كه پس از تدوين، اين برنامه را براي پخش به صداوسيما ارايه كنيم، اما اگر صداوسيما براي پخش اين اثر همكاري نكند، به صورت CD روانه بازار خواهد شد.»
 
اين براي نخستين بار است كه يك گروه موسيقي برنامه خود را در منطقه دماوند اجرا خواهد كرد. به توجه به اين شرايط، آهنگ‌ها و شعرهاي درنظر گرفته شده هم حماسي بوده و نشان‌دهنده فرهنگ ايران‌باستان است.
 
كيخسرو يزداني هم در مورد اعضاي گروه موسيقي اين برنامه به ميراث‌خبر گفت:«شكل‌گيري اين گروه به اجراي اين برنامه باز مي‌گردد و اميدواريم همكاري‌ها ادامه يابد.»
 
وي گفت:«علت انتخاب قله دماوند، ارتفاع آن و همچنين آميختگي با فرهنگ و گذشته ايران است.»
 
به گفته يزداني، چند كوهنورد آشنا با موسيقي هم اين گروه را همراهي خواهند كرد تا در صورت بروز مشكل، اجراي برنامه با خللي مواجه نشود.
حسين سلطان‌زاده 
/ 3 نظر / 22 بازدید
کاوشگر نور

سلام، خوبی چه وب لاگ با حالی داریی، راستی وب لاگ منم به روز شد سر بزن ، منتظرم

محسن ثمودی

سلام..اين بار گروه ورزش پرشين بلاگ حمايت از وبلاگ نويسان ورزشي رادر دستور کار خو قرار داده است ... از اين رو وبلاگ مسابقه وبلاگي يک مسابقه بين وبلاگ نويسان ورزشي اجرا خواهد کرد...از همين از شما دوست عزيز هم دعوت مي شود که خود را به عنوان کانديد معرفي کنيد ...

نادان

با سلام وبلا گ خيلی جالبی دارين موفق باشين